Міжнародний фестиваль

єврейської музики

  • Home
  • УЧАСНИКИ
  • 2018
  • Vienna Klezmer Orchestra (Відень, Австрія)

In English

Найбільший та єдиний у світі клезмерський симфонічний оркестр з Відня виступатиме на LvivKlezFest

Цей у всіх сенсах унікальний колектив з Австрії був заснований лише 2 роки тому (у 2016 р.) двома талановитими музикантами та палкими фанатами клезмеру – Романом Грінбергом та Сашею Даніловим.

За цей час він здобув шалену популярність у Австрії, напрацював величезний репертуар, побував на гастролях у кількох країнах світу, втретє бере участь у Європейському Фестивалі Єврейських хорів, де має самостійні виступи та акомпонує Віденському єврейському хору (під керівництвом Р.Грінберга).

На сьогоднішній день у оркестрі майже 60 музикантів, що робить його найбільшим у світі (!) клезмерським оркестром, у якому грають як на класичних музичних інструментах (симфонічних), так і на джазових та типових клезмерських. Отже поруч із скрипкою може зазвучати електрогітара, кларнету заакомпонувати акордеон, ритм може створити не тільки контрабас, але й барабанні установки. Це дозволяє оркестру виконувати як класичні твори, так і джазові композиції, а також фолькові - у всіх можливих варіаціях звучання.

Такий набір інструментів не випадковий, адже художній керівник оркестру, композитор та аранжувальник Роман Грінберг відомий як талановитий джазист, клезмер та класичний вокаліст і музикант. І саме такий музичний набір дозволяє втілювати усі його задумки, продемонструвати усі грані музичної єврейської культури.

Керівником, диригентом та співзасновником оркестру є Саша Данілов - чудовий кларнетист, талановитий організатор та великий прихильник клезмеру – друг і колега Р.Грінберга. Саме завдяки творчому союзу цих двох непересічних музикантів та особистостей з’явився  Wiener Klezmer Orchester та грандіозний проект з Wiener Jüdischer Chor. (За масштабом, рівнем виконання та репертуаром, ці 2 колективи співставні з колективами хору та оркестру оперного театру чи філармонії).

«Єдиний у світі оркестр, присвячений виключно єврейській музиці», - так характеризує свою творчість Віденський Клезмер Оркестр на власному сайті. Ідишська пісні, хасидські мелодії, музика клезмера – це те, що почують у його виконанні гості Фестивалю LvivKlezFest-2018.

Концерти Віденського клезмерського оркестру (разом з Віденьским єврейським хором) відбудуться:

7 червня – у театрі ім.М.Заньковецької - початок о 19.00;

9 червня – у Львівській обласній філармонії – початок о 18.30;

10 червня – на пл.Ринок під час Гала-концерту «Мазл Тов!» - початок о 13.30.

Запрошуємо!

Wiener Klezmer Orchester / Vienna Klezmer Orchestra

Vienna, Austria

http://www.klezmerorchester.at/

https://www.facebook.com/pg/klezmerorchester.at/about/?ref=page_internal

Диригент: Саша Данілов / Sasha Danilov https://www.facebook.com/sasha.danilov.7

http://danilov.at

Композитор та аранжувальник: Роман Грінберг / Roman Grinberg

https://www.facebook.com/roman.grinberg.01

http://www.romangrinberg.com/