Міжнародний фестиваль

єврейської музики

 ШАНОВНІ ПАНІ ТА ПАНОВЕ! 

Львів продовжує дивувати Україну й світ своїми неординарними проектами!
16–18  жовтня у Львові відбудеться Міжнародний фестиваль єврейської музики, пісні і танцю “LvivKlezFest” за участю музичних та хореографічних колективів з України, Польщі, США, Росії та Молдови. 

Його організаторами виступають Всеукраїнський Єврейський Благодійний Фонд «Хесед-Ар’є» (м. Львів), Американський Єврейський Об’єднаний Розподільчий Комітет “ДЖОЙНТ” (м. Київ), Єврейський гуманітарний фонд (Голандія), Компанія «Холдінг емоцій “! Фест”»(м. Львів) та Галицька єврейська кнайпа «Під Золотою Розою» (м. Львів).

Клезмерська музика – це музика єврейських ансамблів, учасники яких не знали нотної грамоти, але тонко відчували та розкривали душу єврейського народу. Вона лунала у маленьких єврейських містечках...

Наш фестиваль – це спроба відтворити втрачену музичну культуру. Ми присвячуємо фестиваль львівським музикантам, які були страчені у Янівському таборі та львівському гетто під час II світової війни.

Але клезмерська музика – це  перш за все танцювальна музика, музика радості, щастя, під яку танцювали на єврейських, українських, циганських, молдовських, румунських весіллях... Тому сьогоднішній фестиваль не має бути сумним!

Кілька днів львів’яни будуть мати змогу знайомитися з клезмерською музикою, танцями, співом та спілкуватися з учасниками фестивалю, серед яких  -  відомі ансамблі, сімейні капели та окремі виконавці.

На гала-концерті пісні виконуватимуться не лише на ідиш, а й мовами тих країн, які представляють учасники фестивалю, найкращі хореографічні ансамблі пзентуватимуть танці не тількі єврейські, але і українські, угорські, інші. Відбудється він на тлі природних декорацій – вулиць старого Львова біля Галицької єврейської кнайпи «Під Золотою Розою» просто неба.

Сподіваємось, що цей фестиваль буде сприяти знайомству з єврейською культурою та розвитку української галицької мультикультурної столиці - Львова. Можливо він викличє неоднозначні думки, однак, попри все, нехай стане модним й популярним, а, з часом, приверне до нашого міста ще більше туристів, як це робить славнозвісний Краків.

Будемо раді, якщо вас зацікавлять виступи колективів зі Львова, Києва,Ужгорода, Айови, Жешува, Кишинева, Санкт-Петербурга, Москви.

ЛАСКАВО ПРОСИМО НА ФЕСТИВАЛЬ!

Прес-конференція  організаторів фестивалю відбудеться
13.10.2009 р. о 13.00 год.
за адресою: Львів, вул. Староєврейська, 37 в приміщенні
Галицької єврейської кнайпи «Під Золотою Розою»