Міжнародний фестиваль

єврейської музики

KlezFest 2017 білборд DRUK
Цей фестиваль - не просто концерт, що триває протягом одного чи трьох днів. Це грандіозне свято, шоу, на якому львів’яни та гості долучаються до кращих зразків зі скарбниці єврейської музики.

УЧАСНИКИ LVIVKLEZFEST-2017

Roman Grinberg Klezmer Swing Quartett

Roman Grinberg Klezmer Swing Quartett

Roman Grinberg Klezmer Swing Quartett

Відомий австрійський естрадний музикант, диригент, композитор Роман Грінберг виступить у Львові із своїм новим квартетом Vienna Klezmer Swing. Віртуозні музиканти виконають пісні єврейського містечка  та клезмерські мелодії у авторській обробці, а також хасидські наспіви та незабутні хіти Yiddish Theatre New York.
Склад групи:
Роман Грінберг – вокал, фортепіано
Саша Данілов – кларнет
Вольфганг Дорер – ударні
Петер Штруцэнбергер - бас

Оркестр єврейської музики під керівництвом Лева Фельдмана (м. Чернівці)

ЛевФельдман
Оркестр єврейської музики під керівництвом Лева Фельдмана (м. Чернівці)

Лауреат обласної літературно-мистецької премії ім. Сидора Воробкевича 2007р., сумлінний викладач, який за сорок років праці в училищі мистецтв виховав понад 100 випускників, творчий керівник оркестру “Frejlachs aus Czernowitz”… І все це про одну людину. Представляємо до вашої уваги чернівчанина Лева Борисовича ФЕЛЬДМАНА, який зі своїм оркестром надає традиційним єврейським творам особливого чернівецького звучання і разом вони дарують радість всьому світові.

Вокально-інструментальний ансамбль «Varnitshkes» (ВЕБФ «Хесед-Ар’є», Україна)

Варничкес
Вокально-інструментальний ансамбль «Varnitshkes» (ВЕБФ «Хесед-Ар’є», Україна)

- У цьому році святкує 10-річний ювілей.
- Об’єднав людей, закоханих у пісні на ідиш та у єврейську музику взагалі.
- Молодшому учаснику актуального складу – 17-ть, а старшому - 79-ть.
- За роки існування у колективі виступали біля сорока професійних та аматорських музикантів, серед них 9 волонтерів з Німеччини і один з США
- Відвідав із виступами Німеччину, Польщу, Австрію, Італію, Велику Британію, у тому числі як учасник міжнародних фестивалів єврейських хорів.
- Щасливий бути постійним представником України на улюбленому фесті «LvivKlezFest»

Театр «Дебют» (ВЄБФ «Хесед-Ар’є») Режисер-постановник - Борис Кривець

Поліна Шеферд (Велика Британія)

Полина шепперд5 (1)ПОлинаШеппердПолина шепперд6
Поліна Шеферд (Велика Британія)

«Бурдон» (Україна)

Бурдонфото
«Бурдон» (Україна)
Cтворений в 2002 році львівський фольк бенд БУРДОН швидко розвинув своє музикування до вражаючого рівня та вибудував цікавий репертуар з традиційних мелодій, ритуальних пісень, давніх балад та жвавих танців. За плечима гурту участь в багатьох міжнародних фестивалях у більш ніж 15-ти країнах світу, і всюди їхня музика надзвичайно легко запалює слухачів різних поколінь та музичних вподобань.Бурдон вже видав чотири альбоми – Re:Карпатія (2006), Сам пан у злоті (2006), Тайстра Чугайстра (2008) та Дівиця (2013), репертуар яких побудований переважно на традиційній музиці з України, проте містить також східно-європейські, скандинавські та балканські впливи. Їх музика поєднує давні мелодії з сучасним аранжуванням, що разом творить живий, драматичний світ повний захоплення, любові, містики і чарівності. З яскравим багатокультурним міксом Бурдон творить своє власне унікальне звучання з допомогою жіночих вокалів, скрипок, морахарпи, бузукі, акордеона, ґардона, дримби, мандоліни, контрабасу та перкусії.
Бурдон:
Олена Єременко – скрипка, спів, нікельхарпа
Оксана Пашина-Гринько – спiв, акордеон, фуярки
Дана Бончук – спiв, ґардон
Михайло Качалов – фiдель
Любко Маріаш – перкусія
Iван Огар – контрабасРост
Татомир – бузукi, спiв

«Litvakus» (США)

ЛитвакусСША
«Litvakus»
Ансамбль Litvakus, основанный кларнетистом, вокалистом и композитором Зислом Слеповичем,— уникальный клезмерский коллектив, впервые представляющий музыкальную культуру евреев-литваков — евреев бывшего Великого Княжества Литовского. В программы Litvakus входят редкие белорусские, польские, еврейские, наигрыши и песни, бережно собранные Слеповичем в ходе его многолетних исследований культуры региона, а также его авторские сочинения, написанные в духе традиции. Litvakus был неоднократно отмечен критиками как «передний край современной еврейской музыки». Авторитетное британское издание Songlines назвало альбом коллектива «Райсн» «долгожданным» на еврейской музыкальной сцене. Коллектив был создан в 2009 году после работы в музыкальном спектакле «Гимпл-простак» по И.Б.Зингеру (театр «Фолксбине»). Среди наиболее ярких проектов коллектива – Traveling the Yiddishland (Путешествие по Идишланду, 2011), с Майклом Альпертом, «Райсн» (2014), «ДруГой / GoyFriend» c Сашей Лурье (2017).

Світлана Кундиш (Україна/Ізраїль) та Патрік Фаррелл (США)

Светлана Кундыш
Світлана Кундиш (Україна/Ізраїль) та Патрік Фаррелл (США)з унікальною програмою «Пісні моєї родини» 
Володарка одного з найкрасивіших голосів на сучасній світовій клезмерській сцені Світлана Кундиш у супроводі віртуозного американського акордеоніста Патріка Фаррелла розповість історію своєї родини, що розкриватиметься у піснях, фотографіях, записах застольних бесід на ідиш, спогадах. Уся історія XX сторіччя віддзеркалилася у житті цієї сім’ї – штетл у смузі осілості, революція, війна, імміграція у Ізраїль, і… шанс для дівчини вчитися на кантора… Особливо зворушливою для відомої співачки є можливість представити цю програму тут, на своїй Батьківщині – в Україні.

«Kaschauer Klezmer Band» (Словакія)

«Kaschauer Klezmer Band» (Словакія)
Мета цієї групи полягає в інтерпретації клезмеру, збагаченій елементами класичної та сучасної музики. Натхнення для створення репертуару бенду приходить із записів європейських клезмерських груп з Амстердаму, Братислави, Будапешту, Кракова, а також оркестрів з Сполучених Штатів. В репертуарі Kaschauer Klezmer Band є адаптації традиційних клезмерських мелодій в різних ритмах - від польки та вальсу до дуже швидких танцювальних ритмів, а також інструментальні п'єси, натхнені балканськими, українськими, ромськими, арабськими мелодіями та створені під впливом народних традицій Східної Словаччини.

Юлія Пуріна (м. Одеса)

Ю. Пурина
Юлія Пуріна (м. Одеса)
Юлія Пурина - талановитий хореограф. Вона працює з молодіжним театром пластики «Тур де Форс», єврейським музичним театром «Мигдаль-Ор", одеським російським драматичним театром, де служить головним хореографом. Зібравши однодумців, в 2008 році Юлія Пурина створила для Одеси ще один театр - «Пур ле Шанс».

«The Yiddish Blues Drifters» (Ізраїль)

Израиль2
The Yiddish Blues Drifters (Ізраїль)
Новий колектив з Єрусалиму на чолі із Гершоном Лейзерсоном – натхненником відомого у світі ізраїльського клезмер-гурту “Oy Division”. Їх творчість – це відродження музичної культури штетлів, яка перетинається із сучасною ізраїльською та світовою музикою та «божевіллям» балканського фолку. Гершон Лейзерсон – композитор, скрипаль, співак, досвідчений клезмер та дослідник цього напрямку також пише нові мелодії на лірику втраченого ідишу. До колективу приєднається Аріель Кассіс – відомий ізраїльський виконавець на Гануні. Він розробив нову техніку гри на цьому інструменті, яка зробила його одним з найбільш виняткових і цікавих арабських й турецьких музикантів в Ізраїлі. Він бере участь у ансамблях різних спрямувань - від рок-н-рольних до клезмерських.

Аліна Івах та «Klezmasters» (Росія)

клезмастерсклезмастерс2Клезмастерс3
Аліна Івах та «Klezmasters»
(Росія)

Оркестр Klezmasters - це блюдо шинкового меню, приготоване з зварених круто російської відчайдушності, циганського окаянства, єврейського азарту і балканського запалу. Це ожилий куточок старої Одеси, непідробний колорит безпечності, атмосфера портового шинку і привабливість імпровізації. Ансамбль дає вам можливість, залишаючись в Москві перенестися в маленьку гучну разбитную Одесу, туди, де солодкий запах акацій перемежовується з солоним вітром Чорного моря, дух старого блатного світу змішується з затишними утьосовський мелодіями, і сліпучі точки пароплавів біліють на синьому обрії цього незвичайного, ніби зійшов зі сторінок книг, міста. Розв'язні пісні одеських обивателів в поєднанні з традиційними клезмерської, циганськими та балканськими мотивами оживають і підкорюють серця всіх слухачів оркестру.

Музика Klezmasters - ідеальне супровід будь-якого торжества, вона здатна перетворити будь-який нудний захід на справжнє свято, на якому будуть танцювати навіть самі некрасиві подружки нареченої або самі непитущі начальники. Ось чому музикантів так часто запрошують на весілля, ювілеї та інші великі свята. При цьому оркестр виступає не тільки на концертних майданчиках Москви, але і регулярно гастролює в містах Росії, Татарстану, України, Литви, Франції, Нідерландів і США. За час роботи створив кілька спільних програм з Псоєм Короленко ( "Радянські пісні на ідиш", "Дитячі пісні на ідиш", "Пісні старої Одеси", "Пісні емігрантів"), а також з поетом-концептуалістом Львом Рубінштейном. І кожен новий проект незмінно залучає публіку в шалений вир музики і драйву, змушує відчути всю повноту життя і на собі відчути магічну дію тієї атмосфери, яку так уміло створює оркестр Klezmasters під управлінням Льва Сандюк.

Оркестр записував музику до фільм "Життя і пригоди Мішки Япончика" (реж.С.Гінзбург), "Шагал-Малевич" (реж.А.Мітта)

«Klezmafour» (Польща, Сирія)

Поляки
«Klezmаfour» (Польща, Сирія)
 Польський гурт, що підкорив серця Львів’ян та став постійним учасником наших львівських клезфестів, об’єднав музикантів з Любліну, Бялостоку та Варшави. Блискуча академічна освіта, віртуозне володіння інструментами, глибоке знання клезмерської традиції у поєднанні із роковим драйвом, балканським духом та неймовірною артистичністю учасників справляють на глядача шалене враження. Це саме той випадок, коли встояти не можливо. Це можуть підтвердити глядачі по обидві сторони океану, бо після перемоги на конкурсі у Амстердамі у 2010 році група постійно гастролює, охоплюючи своєю творчістю безліч країн.

ПРОГРАМА LVIVKLEZFEST - 2017

  

Дата

Подія

Місце проведення

 

14.05

 

11.00 - 13.00

Екскурсія єврейським кварталом

Початок – театр

Опери та балету

просп. Свободи

 

21.05

 

11.00 -

13.00

Екскурсія єврейським кварталом

Початок –

вул. Гнатюка, 11

 

28.05

 

11.00 -

13.00

Екскурсія єврейським кварталом

Початок –

вул. Арсенальна, 5

 

15.05

 

13.00 - 14.00

ПРЕС – КОНФЕРЕНЦІЯ

Місце уточнюється

14.00 -

15.00

Відкриття ІХ - го Міжнародного фестивалю єврейської музики «LvivKlezFest – 2017».

Відкриття виставки єврейських артефактів, присвяченої пам’яті Максиміліана Гольдштейна – легендарного директора Єврейського музею у Львові. (разом із Львівським історичним музеєм)

Львівский історичний музей пл. Ринок, 6

15.00 - 16.00

Святковий концерт за участю Оркестру єврейської музики під керівництвом Лева Фельдмана (м. Чернівці)

Львівский історичний музей пл. Ринок, 6

 

19.05

 

14.00

Відкриття виставки «Образи зниклого світу»

(разом із Львівською національною галереєю мистецтв ім. Б.Г. Возницького)

Палац Потоцьких

вул. Коперніка, 15

18.00

Концерт пам’яті Альфреда Шраєра

за участю клезмерів з Дрогобича

Перший Театр

вул. Гнатюка, 11

 

21.05

 

18.00

Ювілейний концерт «В колі друзів»

(ансамблю «Varnitshkes» - 10 років!)

Перший Театр

вул. Гнатюка, 11

 

28.05

 

12.00

Дитяче свято «Цигеле-мигеле» та кулінарне шоу

(разом з кафе «Єрусалим»)

Парк культури

ім. Б. Хмельницького

 

29.05

 

18.00

Вистава «Напередодні темряви»

(за Бертольдом Брехтом)

Театр «Дебют»

(ВЄБФ «Хесед-Ар’є»)

Перший Театр

вул. Гнатюка, 11

 

01.06

 

18.00

Концерт Аліни Івах та «Klezmasters» (Росія), а також «Харків Клезмер бенд» (Україна)

Перший Театр

вул. Гнатюка, 11

 

02.06

 

14.00

 

Концерт-молитва

у виконанні:

С. Кундиш (Україна / Ізраїль), О.Розова (Росія), ансамблю «Varnitshkes» (Україна), дуету «Тегілім» (Україна)

 

Простір 3-х синагог

площа Арсенальна

 

18.00

Концерт  «Ой, мамо, я закохалася» («Oy, Mame, bin ikh farlibt!»)

Roman Grinberg Klezmer Swing Quartett (Австрія)

Поліна Шеферд (Велика Британія) разом з

«Бурдон» (Україна)

Перший Театр

вул. Гнатюка, 11

 

03.06

 

14.00 – 15.00

Воркшоп   Романа  Грінберга (Австрія)

 «Це - ідиш»

ВЄБФ «Хесед-Ар’є»

вул. Котляревського, 30

15.30 – 17.00

Концерт «Пісні моєї родини» у виконанні Світлани Кундиш (Україна / Ізраїль) та

Патріка Фаррелла (США)

Львівська національна музична академія

 ім. М.Лисенка

Вул. Ніжанківського, 5

17.00 – 18.30

Майстер-клас з єврейського танцю

Проводить Юлія Пуріна (м. Одеса)

ВЄБФ «Хесед-Ар’є»

вул Котляревського, 30

 

04.06

 

11.00 -

12.00

Екскурсія єврейським кварталом

Початок –

вул. Арсенальна, 5

12.00

Екскурсія єврейським кварталом

(англійською мовою)

Початок –

вул. Арсенальна, 5

12.00 - 15.00

Фотовиставка «Євреї, що прославили Львів»

пл. Арсенальна

13.00 - 22.00

Гала – концерт «Мазл Тов!»

13.00 - 13.30 - Виступ мажореток

та духового оркестру

13.30 - 13.45 – офіційна частина

13.45 – 14.15 – «Varnitshkes» (Україна)

14.25 – 15.00 – «Kaschauer Klezmer Band» (Словакія)

15.10 – 15.30 – Кундиш С. (Україна /  Ізраїль),

Фаррелл П. (США)

15.40 – 16.10 – «Roman Grinberg Klezmer Swing Quartett» (Австрія)

16.10- 16.30 - майстер – клас з єврейських танців

(Юлія Пуріна, Україна)

16.30 – 17.00 - Поліна Шеферд (Велика Британія)

feat  «Бурдон» (Україна)

17.10 – 17.40 – «Klezmasters» (Росія)

17.50 – 18.20 - «The Yiddish Blues Drifters (Ізраїль)

18.30 – 19.10 – Shura Lipovsky with Novaya Shira  з програмою «Froyen in Yiddish renewal» (Нідерланди / Німеччина)

19.20 – 20.20 – «Klezmаfour» (Польща, Сирія)

20.30 – 21.10 – «Litvakus» (США)

21.20 – 21.50 - Гранд-фінал

за участю музикантів з Ізраілю, США, Польщі, Австрії, Великої Британії, Німеччини, Голандії, Словакії, Росії, України.

Пл. Ринок,

північна сторона

 

Учасники LvivKlezFest-2016

 • Panel Style

  Френк Лондон


 • Parallax

  Daniel Kahn & The Painted Bird


 • Slideset

  Алан Берн


 • Image Sources

  Світлана Кундиш


 • Image Sources

  Ronen Сalif and The Jewish-Groove Project


 • Image Sources

  Варнічкес


 • Image Sources

  Gefilte Drive


 • Image Sources

  Klezmafour


 • Image Sources

  SHO?! - Одеський клезмер бенд


Звяжіться з нами!


Телефон. +38 (032) 238-98-69
Email. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ми знаходимося. вул. Котляревського, 30 Львів,
Україна
Слідкуйте за нами.

 • JDC
 • Hesed Arieh
 • Lviv
 • Lviv City
 • Lviv State
 • Menoh
 • Falafel
 • Fest
 • Erusalim
 • Exp