Міжнародний фестиваль

єврейської музики

KlezFest 2017 білборд DRUK
Цей фестиваль - не просто концерт, що триває протягом одного чи трьох днів. Це грандіозне свято, шоу, на якому львів’яни та гості долучаються до кращих зразків зі скарбниці єврейської музики.

УЧАСНИКИ LVIVKLEZFEST-2017

Оркестр єврейської музики під керівництвом Лева Фельдмана (м. Чернівці)

ЛевФельдман
Оркестр єврейської музики під керівництвом Лева Фельдмана (м. Чернівці)

Лауреат обласної літературно-мистецької премії ім. Сидора Воробкевича 2007р., сумлінний викладач, який за сорок років праці в училищі мистецтв виховав понад 100 випускників, творчий керівник оркестру “Frejlachs aus Czernowitz”… І все це про одну людину. Представляємо до вашої уваги чернівчанина Лева Борисовича ФЕЛЬДМАНА, який зі своїм оркестром надає традиційним єврейським творам особливого чернівецького звучання і разом вони дарують радість всьому світові.

Фольк бенд «Бурдон» (Україна) та вокалістка Поліна Шеферд (Великобританія)

Бурдонфото
Фольк бенд «Бурдон» (Україна) та вокалістка Поліна Шеферд (Великобританія) виступатимуть разом на цьогорічному LvivKlezFest-2017

Cтворений в 2002 році львівський фольк бенд «БУРДОН» швидко розвинув своє музикування до вражаючого рівня та вибудував цікавий репертуар з традиційних мелодій, ритуальних пісень, давніх балад та жвавих танців. За плечима гурту участь в багатьох міжнародних фестивалях у більш ніж 15-ти країнах світу, і всюди їхня музика надзвичайно легко запалює слухачів різних поколінь та музичних вподобань.

Репертуар гурту побудований переважно на традиційній музиці з України, проте містить також східно-європейські, скандинавські та балканські впливи. Їх музика поєднує давні мелодії з сучасним аранжуванням, що разом творить живий, драматичний світ повний захоплення, любові, містики і чарівності. Спільний проект львівського фольк бенду «Бурдон» разом з відомою вокалісткою Поліною Сковорода-Шеферд з Великобританії має на меті віднайти цікаві взаємопроникнення єврейської та української народної музики: «Ми давно спостерігаємо за тісним вкоріненням музики клезмерів у карпатську традицію та за взаємодоповненням обидвох культур. Саме тому не змогли відмовитись від пропозиції створити спільну програму спеціально для львівського фестивалю».

Почути чудову музику та спів у виконанні Поліни Шеферд та фольк бенду «Бурдон» львів’яни та гості міста зможуть двічі: 02.06 о 18.00 під час концерту «Ой, мамо, я закохалася…» - у Першому театрі для дітей та юнацтва (вхід за запрошеннями –реєстрація за телефоном 238-98-69 Ольга Фадеєва), та 4.06 під час Гала-концерту «Мазл Тов!» на пл.Ринок, що почнеться о 13.00 (сцена на північному боці) і триватиме до 22.00.

Склад гурту «Бурдон»:
Олена Єременко – скрипка, спів, нікельхарпа
Оксана Пашина-Гринько – спiв, акордеон, фуярки
Дана Бончук – спiв, ґардон
Михайло Качалов – фiдель
Любко Маріаш – перкусія
Iван Огар – контрабас
Рост Татомир – бузукi, спiв

«Kaschauer Klezmer Band» (Словаччина)

словакисловаки2словаки3
«Kaschauer Klezmer Band»
(Словаччина)

У репертуарі Kaschauer Klezmer Band є адаптації традиційних клезмерських мелодій у різних жанрах - від польки та вальсу до дуже швидких танцювальних ритмів, а також інструментальні п'єси, натхнені балканськими, українськими, ромськими, арабськими мелодіями та створені під впливом народних традицій Східної Словаччини.

Мета цієї групи полягає в інтерпретації клезмеру, збагаченому елементами класичної та сучасної музики.

Натхнення для створення репертуару бенду приходить із записів європейських клезмерських груп з Амстердаму, Братислави, Будапешту, Кракова, а також оркестрів зі Сполучених Штатів.

Побачити і почути майстерність Kaschauer Klezmer Band львів’яни та гості міста зможуть 4.06 на пл.Ринок під час Гала-концерту «Мазл Тов!», що почнеться о 13.00 (сцена на північному боці) і триватиме до 22.00. Запрошуємо!

http://www.kosiceklezmer.sk

«The Yiddish Blues Drifters» (Ізраїль)

Израиль2
The Yiddish Blues Drifters – автентична клезмерська та фолькова музика з Ізраїлю
Надзвичайно популярний фольковий клезмер-бенд з Ієрусалиму (Ізраїль), що віртуозно виконує власні композиції, написані лідером групи Гершоном Лейзерсоном (Gershon Leizerson), та відроджує давні музичні єврейськи шедеври на ідиші. The Yiddish Blues Drifters поєднали традиційну східно-європейську єврейську мелодику, підкріплену нотками сучасних Ізраїльських композицій із якісною світовою музикою та енергійністю балканського фольку.

Однією з родзинок «Ідіш Блюз Дріфтерс» є звучання у їхньому багатоголосному клезмер-блюзі рідкісного для Європи струнного інструменту – кануну (більш популярному у Вірменії, Азербайджані, турецькому, балканському та арабському музичному просторі). І це не просто звучання – на сьогодні у складі групи є віртуозний виконавець Аріель Квазіс (Ariel Qassis), який розробив власну абсолютно нову техніку гри на кануні. Це зробило його одним з найбільш виняткових музикантів у Ізраїлі, якого запрошують грати на кануні в різних країнах, ансамблях та стилях - від рок-н-ролу до клезмерської традиційної музики.

Подивитися виступ The Yiddish Blues Drifters та почути екзотичний канун львів’яни та гості міста зможуть 4.06 під час Гала-концерту «Мазл Тов!» під відкритим небом, що почнеться на пл.Ринок о 13.00 (сцена на північному боці) і триватиме до 22.00. Запрошуємо!

Гершон Лейзерсон (Gershon Leizerson) – лідер групи, композитор, вокаліст, скрипка
Іра Ширан (Ira Shiran) – аккордеон
Амітей Манн (Amitay Mann) - кларнет
Аріель Квазіс (Ariel Qassis) – канун
Галь Маестро (Gal Maestro) – контрабас

Роман Грінберг та Klezmer Swing Quartett (Австрія)

Roman Grinberg Klezmer Swing Quartett
Роман Грінберг та Klezmer Swing Quartett (Австрія)

Відомий австрійський естрадний музикант, диригент, композитор Роман Грінберг (Roman Grinberg) виступить у Львові із своїм новим квартетом Vienna Klezmer Swing. Віртуозні музиканти з Австрії виконають пісні єврейського містечка та клезмерські мелодії у авторській обробці, а також хасидські наспіви та незабутні хіти Yiddish Theatre New York.

Почути чудову музику у виконанні Roman Grinberg Klezmer Swing Quartett львів’яни та гості міста зможуть тричі: 02.06 о 18.00 - у Першому театрі для дітей та юнацтва (вхід за запрошеннями – реєстрація за телефоном 238-98-69 Ольга Фадеєва.) та 4.06 під час Гала-концерту «Мазл Тов!» під відкритим небом, що почнеться на пл.Ринок о 13.00 (сцена на північному боці). Окрім цього, Роман Грінберг та Саша Данілов проведуть для львів’ян 2 ворк-шопи клезмерської музики (вхід за запрошеннями – реєстрація за телефоном 238-98-69 Ольга Фадеєва)

Склад групи:
Роман Грінберг – вокал, фортепіано
Саша Данілов – кларнет
Вольфганг Дорер – ударні
Петер Штруценбергер – контрабас

Світлана Кундиш (Україна/Ізраїль) та Патрік Фаррелл (США)

Светлана Кундыш
Вокалістка Світлана Кундиш (Україна/Ізраїль) та акордеоніст Патрік Фаррелл (США)акордеоніст Патрік Фаррелл (США) виcтуптимуть на LvivKlezFest-2017 з унікальною програмою «Пісні моєї родини»

Володарка одного з найкрасивіших голосів на сучасній світовій клезмерській сцені Світлана Кундиш у супроводі віртуозного американського акордеоніста Патріка Фаррелла розповість історію своєї родини, що розкриватиметься у піснях, фотографіях, спогадах, записах застільних бесід на ідиш.

Уся історія XX століття віддзеркалилася у житті цієї сім’ї: маленьке єврейське містечко- штетл у смузі осідлості колишньої Російської імперії, революція, війна, Холокост, імміграція у Ізраїль, і… шанс для дівчини вчитися на кантора – співака духовної музики…

Особливо зворушливою для відомої співачки є можливість представити цю програму тут, на своїй Батьківщині – в Україні.

У Львові, під час Фестивалю клезмерської музики, С.Кундиш та П.Фарелл виступатимуть з концертною програмою тричі:
02.06 під час «Концерту-молитви» на пл.Арсенальній (простір 3-х синагог) – о 14.00;
03.06 о 15.30 - у Львівській національній музичній академії ім.М.Лисенка з програмою «Пісні моєї родини» (вхід за запрошеннями – реєстрація за телефоном 238-98-69 Ольга Фадеєва) та
04.06 під час Гала-концерту «Мазл Тов!», що почнеться на пл.Ринок о 13.00 (сцена на північному боці) і триватиме до 22.00.

Запрошуємо!

Поліна Шеферд (Великобританія) & фольк бенд «Бурдон» (Україна)

Полина шепперд5 (1)ПОлинаШеппердПолина шепперд6
Поліна Шеферд (Великобританія) & фольк бенд «Бурдон» (Україна) – один із найцікавіших музичних експериментів цьогорічного LvivKlezFest-2017

Поліна Шеферд (Polina Shepherd) - талановита воклістка, що зростала в Татарстані, живе у Великобританії, концертує та проводить вокальні семінари зі співу по всьому світу. Відома зокрема співпрацею з перфомансістом, клезмером Псоєм Короленко, входить до складу тріо Sklamberg & The Shepherds, до якого, окрім неї, належать її чоловік Мерлін Шеферд (кларнет) та Лорін Скламберг (вокал, акордеон, гітара) – номінант Ґреммі, вокаліст всесвітньовідомого гурту Klezmatics (США).

Спільний проект львівського фольк бенду «Бурдон» разом з відомою вокалісткою Поліною Сковорода-Шеферд має на меті віднайти цікаві взаємопроникнення єврейської та української народної музики: «Ми давно спостерігаємо за тісним вкоріненням музики клезмерів у карпатську традицію та за взаємодоповненням обидвох культур. Саме тому не змогли відмовитись від пропозиції створити спільну програму спеціально для львівського фестивалю».

Почути чудову музику та спів у виконанні Поліни Шеферд та фольк бенду «Бурдон» львів’яни та гості міста зможуть двічі:
02.06 о 18.00 під час концерту «Ой, мамо, я закохалася…» - у Першому театрі для дітей та юнацтва (вхід за запрошеннями – реєстрація за телефоном 238-98-69 Ольга Фадеєва),
та 4.06 під час Гала-концерту «Мазл Тов!» на пл.Ринок, що почнеться о 13.00 (сцена на північному боці) і триватиме до 22.00.

Юлія Пуріна (м. Одеса)

Ю. Пурина
Хореограф з Одеси Юлія Пуріна проведе майстер-класи з єврейських танців під час LvivKlezFest-2017

Юлія Пурина - талановитий хореограф з Одеси. Вона працює з молодіжним театром пластики «Тур де Форс», єврейським музичним театром «Мигдаль-Ор», Одеським російським драматичним театром, де служить головним хореографом. Зібравши однодумців, у 2008 році Юлія Пурина створила для Одеси ще один театр - «Пур ле Шанс» - одеський, любительський, сімейний, єврейський театр, як він сам себе представляє.

Цього року на фестивалі LvivKlezFest-2017 Юлія Пурина проведе 2 майстер-класи з єврейських танців. Один з них – ворк-шоп для професіоналів, які цікавляться традиційним єврейським фольк-денсом та його сучасними інтерпретаціями – пройде 3.03 о 13.30 (вхід за запрошеннями – реєстрація за телефоном 238-98-69 Ольга Фадеєва). Інший майстер-класс відбудеться просто неба 4.06 на пл.Ринок під час Гала-концерту «Мазл Тов!» (сцена на північному боці, 13.00-22.00), де приєднатися до цього танцювального флеш-мобу та відчути тілом та душею запальні ритми єврейського танцю зможуть усі бажаючі.

Запрошуємо!

«Litvakus» (США)

ЛитвакусСША
Унікальний клезмерський ансамбль «Litvakus» (США) вперше представить на LvivКlezFest-2017 музичну культуру євреїв-литваків

Ансамбль «Litvakus», заснований кларнетистом, вокалістом та композитором Зіслом Слеповичем, - унікальний клезмерський колектив, що вперше представить музичну культуру євреїв-литваків на львівському Фестивалі – культуру євреїв колишнього Великого Князівства Литовського.
До програм «Litvakus» входять рідкісні білоруські, польські єврейські мелодії та пісні, бережно зібрані З.Слеповичем у ході його багаторічних досліджень культури регіону, а також його авторські твори, написані у дусі цієї традиції. «Litvakus» був багаторазовов відзначений критиками як «передній край сучасної єврейської музики». Авторитетне британське видання Songlines назвало альбом «Райсн» довгоочікуваний на єврейській сцені.

Колектив був створений у 2009 р. після роботи у музичній виставі «Гімпл-простак» по І.Б.Зінгеру (театр «Фолксбине»). Серед найбільш яскравих проектів колективу – Travelling the Yidddishland («Путешествие по Идишленду», 2011) з Майклом Альпертом, «Райсн» (2014), GoyFriend («ДруГой», 2017) с Сашей Лурье.

http://litvakus.com/

Театр «Дебют» (ВЄБФ «Хесед-Ар’є») Режисер-постановник - Борис Кривець

Театр Дебют  1Брехт5  1Брехт2  

    1брехт4   1Брехт3

Театр «Дебют» представить на Фестивалі LvivKlezFest-2017 постановку за Бертольдом Брехтом «Напередодні темряви»


Створений у 1999 році на базі Всеукраїнського Єврейського Благодійного Фонду «Хесед-Ар’є» театр «Дебют» об’єднує професіоналів та аматорів театрального мистецтва. Щороку «Дебют» у різному складі і з різними режисерами втілює на сцені твори відомих драматургів, що висвітлювали у своїй творчості єврейське питання. 

Цьогорічна постановка режисера Бориса Кривця «Напередодні темряви» - це інсценізація двох сюжетів («Шпигун» та «Дружина-єврейка») з п’єси «Страх і відчай у Третій імперії» всесвітньо відомого драматурга Бертольда Брехта. Написана у 1934-1938 роках, ця п’єса складається з розрізнених сцен, не пов’язаних спільним сюжетом, що ілюструють як фашизм проникає у всі сфери життя нацистської Німеччини, руйнує сім’ї, ставить з ніг на голову традиційні норми моралі, як перетворює правосуддя на фарс.

Виставу можна побачити 29.05 о 18.00 у Першому театрі для дітей та юнацтва (вхід за запрошеннями – реєстрація за телефоном 238-98-69 Ольга Фадеєва).

Режисер – Борис Кривець
Акторський склад:
«Дружина-єврейка»:
Юдифь – Олександра Сомиш
Чоловік Юдифі – Борис Кривець
«Шпигун»:
Чоловік - Борис Кривець
Дружина – Наталія Толок
Син – Мар’ян Смереканич
Служниці – Олеся Авдєєва, Марія Галіца, Анна Галіца 

Вокально-інструментальний ансамбль «Varnitshkes» (ВЕБФ «Хесед-Ар’є», Україна)

Варничкес

Львівський бенд «Varnitshkes» («Варнічкес») відсвяткує на Фестивалі "LvivKlezFest-2017" свій 10-літній ювілей трьома незабутніми виступами

Ансамбль «Варнічкес» об’єднав людей, закоханих у пісні на ідиш та у єврейську музику загалом. За 10 років існування у колективі виступали майже 40 професійних та аматорських музикантів, серед яких – 9 з Німеччини і 1 з США. У сьогоднішньому складі групи разом працюють усі покоління: наймолодшому учаснику 17 років, найстаршому – 79. Їх музика створена на перетині минулого та сучасності у любові до традиції та з поглядом у майбутнє.

«Варнічкес» неодноразово гідно представляли Україну та Львів у Німеччині, Польщі, Австрії, Італії, Великобританії, у тому числі на фестивалях єврейських хорів у Відні, Римі та Лондоні.

Побачити і почути виступ цього, по-своєму унікального колективу львів’яни та гості міста зможуть тричі. Ювілейний концерт «У колі друзів» з нагоди 10-річчя колективу та 19-ї річниці з дня народження засновника ансамблю - Всеукраїнського Єврейського  Благодійного Фонду «Хесед-Ар’є» - відбудеться 21.05 о 18.00 у Першому театрі дітей та юнацтва (вхід за запрошеннями). На цьому заході прозвучать улюблені композиції різних років та нові твори, вийдуть на сцену учасники різних складів гурту, а також буде презентований перший студійний альбом бенду «Варнічкес» під кодовою назвою "Тумба". 2.06 колектив виступатиме просто неба – під час Концерту-молитви, що почнеться на Просторі трьох синагог (пл.Арсенальна) о 14.00 та 4.06 під час Гала-концерту «Мазл Тов!», що на пл.Ринок (сцена на північному боці) – початок о 13.00. Запрошуємо!

Склад бенду:
Олександра Сомиш – керівник ансамблю, вокал
Володимир Бринськіх - клавішні
Катерина Гривул – скрипка
Ірина Верхола – флейта
Леонід Дробченко – кларнет
Сергій Сердюк – бас-гітара
Дмитро Милославський – перкусія
Олексій Дармодехін – вокал, гітара
Олександра Гурвіц – вокал
Міра Андреєва - вокал
Тетяна Сукоркіна – вокал
Лілія Вовк – вокал
Наталія Спицька – вокал
Володимир Чабан – вокал
Семен Флейшер - вокал

Шура Ліповськи з ансамблем «Novaya Shira» (Нідерланди-Німеччина)

1Shura Lipovsky1ChristianDawid1Maaike Roelofs foto
 1Erica Roozendaal Foto1VAN ROON Marjolijn foto (869g)1Foto Kimball Huigens

Вперше у Львові –  легендарна Шура Ліповськи з ансамблем «Novaya Shira» (Нідерланди-Німеччина) на Фестивалі LvivKlezFest-217

Шура Липовськи (Shura Lipovsky) відома у всьому світі як один з експертів у галузі єврейської музики, що зіграла  важливу роль у відродженні єврейського пісенного репертуару. Як співачка, оповідач (Magid)  і автор нових пісень на ідиш, вона виступала у найвідоміших концертних залах світу: Carnegie Hall в Нью-Йорку, Queen Elisabeth Hall в Лондоні, Salle Gaveau  в Парижі і Concertgebouw в Амстердамі. Вона  постійний гість Фестивалів єврейської музики Кракова і Амстердама, а  у вересні 2016 р. відкривала Фестиваль «Bonner KlezmerTage» у  Німеччині з новою програмою сефардських пісень.  

Ш.Ліповськи випустила 5 музичних альбомів, знімалась у кількох документальних фільмах, веде ідиш-хор у Парижі, є директором школи співу Єврейського інституту музики у Лондоні, проводить майстер-класи з ідиш-репертуару та медитавного співу - The Meditative Voice, - цей курс був розроблений нею на основі власних досліджень з сили Nigunim (містичних мелодій) та кабалістичної хасидської філософії. На міжнародному рівні також відома як  посол організації «Музиканти без кордонів», що базується у Нідерландах.  

До Львова на LvivKlezFest-2017 Шура Ліповськи приїжджає із створеним нею  у 2011 р. у Нідерландах ансамблем «Новая Шира» («Novaya Shira»)  з програмою «Froyen in Yiddish renewal».  Це буде підбірка нових авторьских і старих народних пісень на ідиш у виконанні Ш.Ліповськи, які ілюструють тему любові та життя жінки ашкеназі. У репертуарі група поєднує клезмерську музику з класичними та сучасними елементами. Усі музиканти у складі ансамблю мають класичну музичну освіту.  


Побачити та почути виступ легендарної Шури Ліповськи та ансамблю «Новая Шира» львів’яни та гості міста зможуть 4.06 під час Гала-концерту «Мазл Тов!» під відкритим небом, що почнеться на пл.Ринок  о 13.00 (сцена на північному боці) і триватиме до 22.00. Запрошуємо!

   Склад групи:

Шура Ліповськи (Shura Lipovsky) – керівник, солістка, вокал
Марйолійн ван Рун (Marjolijn van Roon)  -  рекордер
Крістіан Давід (Christian David) – кларнет*
Еріка Роозендал (Erica Roozendaal) - акордеон
Маайк Роелос (Maaike Roelofs) - віолончель
Кімбол Гюйгенс (Kimball Huygens) - фортепіано  

*З нагоди фестивалю у Львові постійний виконавець  ансамблю - скрипаль Берт Вос буде замінений відомим клезмерським кларнетистом Крістіаном Девідом.

«Klezmafour» (Польща)

Поляки
Улюбленці минулорічних фестивалів  - гурт «Klezmаfour» (Польща) – знову на сцені LvivKlezFest-2017!

Польський гурт, що підкорив серця львів’ян та став постійним учасником наших львівських клезфестів, об’єднав музикантів з Любліну, Бялостоку та Варшави.

Блискуча академічна освіта, віртуозне володіння інструментами, глибоке знання клезмерської традиції у поєднанні із роковим драйвом, балканським духом та неймовірною артистичністю учасників справляють на глядача шалене враження. Це саме той випадок, коли встояти не можливо. Підтвердити це можуть глядачі по обидві сторони океану, бо після перемоги на конкурсі у Амстердамі у 2010 році група постійно гастролює, охоплюючи своєю творчістю безліч країн: турне по США та Канаді, Східна, Південна та Центральна Європа, Туречччина, безліч концертів у Польщі, усі відомі клезмерські фестивалі.

Атмосфера на виступах «Клезмафору» (Klezmаfour) швидше нагадує таку, яка панує на  хіп-хоп чи рок-концертах. Окрім класичних інструментів (кларнет, скрипка, акордеон, контрабас, перкусія), музиканти не бояться експериментувати з екзотичними інструментами, такими як дарбука, футуяра або із звуками пошкрябувань та т.п. То що ж ми почуємо у Львові цього разу? Відчути ураган вражень та емоцій від виступу гурту Klezmаfour  львів’яни та гості міста зможуть 4.06 на пл.Ринок  під час Гала-концерту «Мазл Тов!», що почнеться о 13.00 (сцена на північному боці) і триватиме до 22.00.

Запрошуємо!

Ансамбль клезмерів з Дрогобича (Україна, м. Дрогобич)

d1d2d3
Ансамбль з м.Дрогобича на Фестивалі LvivKlezFest-2017 дасть концерт пам’яті на честь свого засновника – Альфреда Шраєра

Єдиний виступ чудового музичного колективу з Дрогобича львів’яни та гості міста зможуть побачити під час вечора пам’яті, присвяченого Альфреду Шраєру – талановитому музиканту, солісту-скрипалю, засновнику професійного музичного ансамблю у м.Дрогобичі.

Альфред Бенович Шраєр був учнем всесвітньо відомого письменника і художника Бруно Шульца. У часи війни став в’язнем 3 нацистських таборів. Після війни багато років викладав у Дрогобицькому музичному училищі, заснував дитячий польський хор «Відродження», був активним діячем єврейського та польського національних товариств, почесним членом єврейської громади м.Дрогобича. Відзначений урядовою нагородою «Заслужений діяч культури Польщі».

У 1997 році разом з однодумцями – Тадеєм Серватко та Левом Лобановим - заснував професійний музичний ансамбль, у репертуарі якого вже 20 років звучить єврейська, польська, українська та класична європейська музика. Ансамбль з м.Дрогобича концертував з А.Шраєром у Швеції, Відні, Берліні, брав участь у фестивалях клезмерської музики у Кракові, Лондоні, кілька разів виступав на львівському LvivKlezFest.

Під час вечора пам’яті, що відбудеться 19.05 о 18.00 у Першому театрі для дітей та юнацтва, буде представлений документальний фільм В.Тадера з програми «Кінолітопис» про життя ті діяльність Альфреда Шраєра. Яскравий виступ створеного ним колективу стане найкращим спогадом цієї світлої людини і дасть змогу присутнім доторкнутися до його непересічного таланту. Вхід за запрошеннями – реєстрація за телефоном 238-98-69 Ольга Фадеєва.

Склад ансамблю:
Тадей Серватка - акордеон
Лев Лобанов – фортепіано
Леся Блищак – скрипка
Мирон Бордуляк – контрабас
Михайло Тиновський – кларнет
Володимир Дим – вокал
Яна Лензіон – вокал
Йосіф Карпін – співаючий рабин

Олексій Розов (Росія)

rozov3
Талановитий скрипаль Олексій Розов (Росія) виступитьу «Концерті-молитві» на LvivKlezFest-2017


Єдиний сольний виступ чудового музиканта-скрипаля Олексія Розова, який з 2011 р. є постійним гостем та учасником львівського Фестивалю клезмерської музики (раніше виступав у складі ансамблю «Дона», зараз - у оркестрі «Klezmasters»), львів’яни та гості міста зможуть почути 02.06 під час Концерту-молитви, що проходитиме просто неба на Просторі трьох синагог (пл.Арсенальна) – початок о 14.00.

Олексій Розов – скрипаль та контрабасист, випускник Школи та Академії ім.Гнесіних (Москва) та Московської студії музичної імпровізації (студії джазу), лауреат численних міжнародних конкурсів, соліст Ансамблю єврейської музики «Yosef-Kapelye», художній керівник та директор оркестру європейського танго Rozov Dance Band, співзасновник та виконавець дуету "Роза Якова", що виконує музику та пісні 30-40 років ХХ ст. п’ятьма мовами.

З 2002 р. - постійний учасник семінарів та фестивалів єврейської клезмерської музики у Лондоні, Веймарі, Києві, Харкові, Львові, Москві, Санкт-Петербурзі.

У складі оркестру «Klezmasters» скрипку Олексія Розова можна буде почути під час Фестивалю ще двічі: 01.06 о 18.00 у Першому театрі для дітей та юнацтва реєстрація за телефоном 238-98-69 Ольга Фадеєва) та 4.06 під час Гала-концерту «Мазл Тов!» під відкритим небом, що почнеться на пл. Ринок о 13.00 (сцена на північному боці) і триватиме до 22.00. Запрошуємо!

«Natalya Vakshynska Project» (Україна)

«Natalya Vakshynska Project» (Україна) співатимуть брахот-пісні у Концерті-молитві на LvivKlezFest-2017

Брахот – у перекладі означає «благословіння». Музичний проект Наталії Вакшинської та Євгена Тепера був створений з метою втілення цікавих музичних ідей, а саме – створення Брахот-пісень (псалми та молитви ТаНаХа) на івриті та донесення їх за допомогою власної музичної мови.

Збірки пісень ТEHILIM (Псалми) та TFILOT (Молитви) були неодноразово представлені на міжнародних музичних фестивалях в Україні, Росії, Польщі, Франції, виконувалися на багатьох заходах духовного характеру, а також у культурних центрах та громадах, школах, інтернатах тощо під час Брахот-концертів. Дует багато гастролює із своїми музичними програмами Україною, постійно створюючи нові пісні, останні з яких увійшли до циклу «Neviim» (Книги Пророків).

На Фестивалі LvivKlezFest-2017 «Natalya Vakshynska Project» виконають фрагмент Брахот-концерту (псалми, молитви та брахот-пісні з різних збірок) під час особливого заходу – Концерту-молитви, який відбудеться 2 червня на Просторі трьох синагог, що на пл.Арсенальній (початок о 14.00, вільний доступ).

Запрошуємо!

Аліна Івах та «Klezmasters» (Росія)

клезмастерсклезмастерс2Клезмастерс3
Незрівнянна Аліна Івах співатиме на LvivKlezFest-2017 у супроводі оркестру «Klezmasters» (Росія)

Талановита львів'янка Аліна Івах, яка зробила вражаючу творчу кар'єру у Росії, вкотре приїжджає на LvivKlezFest – цього разу акомпонувати її надзвичайному голосу буде відомий оркестр Klezmasters, з яким вона співпрацює кілька останніх років. Аліну Івах називають єврейською Едіт Піаф. Пісні у її виконанні відрізняє дивововижна мелодійність, незрівнянна ніжність та м’якість звучання.

Співачка, актриса, телеведуча та продюсер Аліна Івах народилася у Львові, закінчила театральне училище, пізніше Казанський університет. Працювала у театрі та на телебаченні, продюсувала художній фільм («Цуцик»/ «Щенок») і кілька анімаційних серіалів («Історії Старого Заповіту», «Повість врем’яних літ», «Хтось поруч», «Хуторок»). Як співачка Аліна Івах співпрацювала з клезмерським ансамблем "Сімха", вокальним квартетом "Ашкеназім", ансамблем єврейської пісні "Дона" (з яким кілька років тому приїздила на Фестиваль до Львова), з 2015 р. плідно співпрацює з оркестром «Klezmasters». Аліна Івах багаторазовий лауреат міжнародних конкурсів, постійна учасниця клезмерських фестивалів у багатьох країнах світу, автор та ведуча низки клезмерських вокальних воркшопів.

Побачити та почути незабутні виступи Аліни Івах у супроводі шалених «Klezmasters» можна буде двічі: 1.06 о 18.00 у Першому театрі для дітей та юнацтва вхід за запрошеннями – реєстрація за телефоном 238-98-69 Ольга Фадеєва) та 4.06 під час Гала-концерту «Мазл Тов!» під відкритим небом, що почнеться на пл.Ринок о 13.00 (сцена на північному боці) і триватиме до 22.00.

Запрошуємо!

Оркестр «Klezmasters» (Росія)

Зірковий оркестр «Klezmasters» (Росія) виступатиме на LvivKlezFest-2017 разом з відомою співачкою Аліною Івах

Музика «Klezmasters» здатна зробити з будь-якого заходу справжнє свято, де будуть танцювати усі. Свої концерти музиканти оркестру перетворюють у розбитні одеські веселощі, де усьому є місце - і цим підкорюють серця слухачів. Як говорять самі музиканти, їх музика – не для високолобих мистецтвознавців. Це ожилий куточок старої Одеси, це атмосфера портового шинку, це розкуті пісні одеських мешканців у поєднанні з традиційними клезмерськими, циганськими та балканськими мотивами.

Оркестр Klezmasters регулярно гастролює у Росії, Україні, Литві, Франції, Нідерландах і США, є учасником багатьох клезмерських фестивалів, у т.ч. львівського. Оркестр записував музику до фільмів "Життя і пригоди Мішки Япончика" (реж.С.Гінзбург), "Шагал-Малевич" (реж.А.Мітта), «Бідні родичі» (реж.С.Лунгін).  За час роботи створив кілька спільних програм з Псоєм Короленко ( "Радянські пісні на ідиш", "Дитячі пісні на ідиш", "Пісні старої Одеси", "Пісні емігрантів"), а також з поетом-концептуалістом Львом Рубінштейном. І кожний новий проект незмінно залучає публіку в шалений вир музики і драйву, змушує відчути всю повноту життя і магічну дію тієї атмосфери, яку так уміло створює оркестр «Klezmasters» під управлінням Льва Сандюка.
 
Кілька останніх років оркестр тісно співпрацює із талановитою співачкою, актрисою, телеведучою  та продюсером Аліною Івах, яку за надзвичайний голос та манеру виконання називають єврейською Едіт Піаф.
 
Побачити та почути незабутні виступи шалених «Klezmasters»  з енергійним вокалом Аліни Івах на Фестивалі можна буде двічі: 1.06 о 18.00 у Першому театрі для дітей та юнацтва вхід за запрошеннями – реєстрація за телефоном 238-98-69 Ольга Фадеєва та 4.06 під час Гала-концерту «Мазл Тов!» під відкритим небом, що почнеться на пл.Ринок  о 13.00 (сцена на північному боці) і триватиме до 22.00. Запрошуємо!
 
Склад оркестру:
Лев Сандюк – керівник, клавішні, вокал
Олексій Розов – скрипка
Олександр Файн – баян
Леонід Морозов – гітара
Михайло Блінков – кларнет

ПРОГРАМА IX – го Міжнародного фестивалю єврейської музики

«LvivKlezFest– 2017»

Дата

Подія

Місце проведення

 

14.05

 

11.00-13.00

Екскурсія єврейським кварталом

Початок – театр

Опери та балету

просп. Свободи

 

15.05

 

13.00-14.00

ПРЕС – КОНФЕРЕНЦІЯ

Львівский історичний музей пл. Ринок, 6 (2 поверх, Конференц-зал,

вхід через Італійський дворик)

14.00-15.00

Відкриття ІХ - го Міжнародного фестивалю єврейської музики «LvivKlezFest – 2017».

Відкриття виставки «Раритети єврейської спадщини» (за матеріалами музею єврейської громади м. Львова та колекції Максиміліана Гольдштейна).

(разом із Львівським історичним музеєм)

Львівский історичний музей пл. Ринок, 6

15.00-16.00

Святковий концерт за участю Оркестру єврейської музики під керівництвом Лева Фельдмана

 (м. Чернівці)

Львівский історичний музей пл. Ринок, 6

 

19.05

 

14.00

Відкриття виставки «Гебрейський світ»

(разом із Львівською національною галереєю мистецтв ім. Б.Г. Возницького)

Національна галерея мистецтв

вул. Стефаника, 3

18.00

Концерт пам’яті Альфреда Шраєра

за участю клезмерів з Дрогобича

Перший Театр

вул. Гнатюка, 11

 

21.05

 

11.00-13.00

Екскурсія єврейським кварталом

Початок –

вул. Гнатюка, 11

 

21.05

 

19.00

Ювілейний концерт «В колі друзів»

(ансамблю «Varnitshkes» - 10 років!)

Перший Театр

вул. Гнатюка, 11

 

27.05

 

12.00

Дитяче свято «Цигеле-мигеле» та кулінарне шоу

(разом з кафе «Єрусалим»)

Парк культури

ім. Б. Хмельницького

 

28.05

 

11.00-13.00

Екскурсія єврейським кварталом

Початок –

вул. Арсенальна, 5

 

29.05

 

19.00

Вистава «Напередодні темряви»

(за Бертольдом Брехтом)

Театр «Дебют»

(ВЄБФ «Хесед-Ар’є»)

Перший Театр

вул. Гнатюка, 11

 

01.06

 

18.00

Концерт Аліни Івах та «Klezmasters» (Росія)

Перший Театр

вул. Гнатюка, 11

 

02.06

 

14.00

Концерт-молитва

у виконанні:

С. Кундиш (Україна / Ізраїль) та П.Фаррелла (США), О.Розова (Росія), ансамблю «Varnitshkes» (Україна), «Natalya Vakshynska Project» (Україна), Елеонори Разгон (Україна), «Шейне-Мейделах» (Україна)

Простір 3-х синагог

площа Арсенальна

19.00

Концерт  «Ой, мамо, я закохалася» («Oy, Mame, bin ikh farlibt!»)

Roman Grinberg Klezmer Swing Quartett (Австрія)

Поліна Шеферд (Велика Британія) разом з

«Бурдон» (Україна)

Перший Театр

вул. Гнатюка, 11

 

03.06

 

11.45-13.15

Воркшоп   Романа  Грінберга (Австрія)

 «Це - ідиш» (Dos iz Yiddish!)

Воркшоп Олександра Данілова «Klezmer FreylekhFreylekh Klezmer» (Австрія)

!FESTREPUBLIC CLUB

                 вул. Старознесенська, 24-26

13.30-15.00

Воркшоп з єврейського танцю

Проводить Юлія Пуріна (м. Одеса)

                        ВЄБФ «Хесед-Ар’є»

                    вул Котляревського, 30

15.30-17.00

Концерт «Пісні моєї родини» у виконанні Світлани Кундиш (Україна / Ізраїль) та

Патріка Фаррелла (США)

Львівська національна музична академія

 ім. М.Лисенка

Вул. Ніжанківського, 5

 

04.06

 

11.00-12.00

Екскурсія єврейським кварталом

Початок –

вул. Арсенальна, 5

12.00

Екскурсія єврейським кварталом

(англійською мовою)

Початок –

вул. Арсенальна, 5

12.00-15.00

Фотовиставка «Євреї, що прославили Львів»

пл. Арсенальна

13.00-22.00

Гала – концерт «Мазл Тов!»

13.00 - 13.30 – «Танцюють всі» - воркшоп з єврейського танцю (біля Діани); костюмована хода

13.30 - 13.45 – офіційна частина

13.45 – 14.15 – «Varnitshkes» (Україна)

14.25 – 15.00 – «Kaschauer Klezmer Band» (Словакія)

15.10 – 15.30 – Кундиш С. (Україна /  Ізраїль),

Фаррелл П. (США)

15.40 – 16.10 – «Roman Grinberg Klezmer Swing Quartett» (Австрія)

16.10- 16.30 - майстер – клас з єврейських танців

(Юлія Пуріна, Україна)

16.30 – 17.00 - Поліна Шеферд (Велика Британія)

feat  «Бурдон» (Україна)

17.10 – 17.40 – «Klezmasters» (Росія)

17.50 – 18.20 - «The Yiddish Blues Drifters (Ізраїль)

18.30 – 19.10 – Shura Lipovsky with Novaya Shira  з програмою «Froyen in Yiddish renewal» (Нідерланди / Німеччина)

19.20 – 20.00 – «Klezmаfour» (Польща)

20.10 – 20.50 – «Litvakus» (США)

21.00 – 21.30 - Гранд-фінал

за участю музикантів з Ізраілю, США, Польщі, Австрії, Великої Британії, Німеччини, Голандії, Словакії, Росії, України.

пл. Ринок,

північна сторона

 

Учасники LvivKlezFest-2016

 • Panel Style

  Френк Лондон


 • Parallax

  Daniel Kahn & The Painted Bird


 • Slideset

  Алан Берн


 • Image Sources

  Світлана Кундиш


 • Image Sources

  Ronen Сalif and The Jewish-Groove Project


 • Image Sources

  Варнічкес


 • Image Sources

  Gefilte Drive


 • Image Sources

  Klezmafour


 • Image Sources

  SHO?! - Одеський клезмер бенд


Звяжіться з нами!


Телефон. +38 (032) 238-98-69
Email. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ми знаходимося. вул. Котляревського, 30 Львів,
Україна
Слідкуйте за нами.

 • JDC
 • Hesed Arieh
 • Lviv
 • Lviv City
 • Lviv State
 • Menoh
 • Falafel
 • Fest
 • Erusalim
 • Exp