•          

Klezmafour

Klezmafour (Польща)

Andrzej Czaplinski - скрипка
Rafal Grzaka - акордеон
Gabriel Tomczuk - контрабас
Wojtek Czaplinski - кларент
Tomasz Waldowski - ударні

http://www.klezmafour.pl/

http://www.facebook.com/klezmafour

http://www.youtube.com/user/gabrieltomczuk

http://www.myspace.com/klezmafour

http://www.youtube.com/watch?v=FVDzrdourao

http://www.youtube.com/watch?v=EXHoIpi3-Ow


Гурт "Klezmafour" був створений 1999 року в Любліні. Музиканти виступають в багатьох містах Польщі та за її межами – в Іспанії, Німеччині, Словаччині, Австрії, Великобританії, Туреччині та Швейцарії. З виходом їхнього першого однойменного альбому, гурт Klezmafour позначив своє ім’я на світовій клезмерській мапі.

Творчість "Klezmafour" являє собою поєднання традиційних клезмерських мелодій з авторським матеріалом. Драйвова музика не залишить нікого байдужим. Музиканти експериментують зі стилями і знаходять надзвичайно вдалі і цікаві рішення, що робить їх музику вартою уваги навіть найвибагливішого слухача, як для молодого, так і для досвідченого.

Анджей Чаплінскі: "Наш гурт набув популярності лише після успіху в польському реаліті-шоу "Must be the Music". В нас нема якихось конкретних цілей стосовно питання де виступати, ми з задоволенням даємо концерти в абсолютно різних культурних закладах. Тим не менш, багато агенцій з різних куточків світу виявляють зацікавленість нашою роботою. Чого вони очікують? Відповідь проста – якогось клезмерського шаленства".

Фронтменами гурту є Анджей і Войцек Чаплінскі (скрипка і кларнет, відповідно) – брати з музичної родини. Вони виросли, спостерігаючи за батьками, які регулярно грали клезмерську музику в місцевих єврейських ресторанах Любліну. Їх батько відкрив для себе клезмерське мистецтво під час виступів на круїзних лайнерах, які зупинялися в США.

Отож Анджей і Войтек перейняли музичну сімейну традицію і вступили до престижної Музичної Академії ім. Ф. Шопена, де вони і познайомилися з іншими учасниками майбутнього гурту: Габріелем Томчуком, Рафаелем Гржакою і Томашем Вальдовскі (контрабас, акордеон і ударні). І от з 1999 року вони ведуть гурт за собою крізь розмаїття клезмерських стилів, з відтінками балканських і середньо-східних мелодій.

З моменту заснування гурту своєю метою хлопці ставлять розвиток унікального стилю, що переважно базується на клезмерській музичній традиції, яка процвітала у Польщі до Другої Світової. Творчість гурту поєднує в собі сучасну польську культуру з її багатокультурним минулим.

Анджей Чаплінскі: "Нам доволі часто доводиться стикатися з масою стереотипів. Ламати їх дуже важко, так само як пояснити, що клезмерська музика не є просто сумною музикою синагог. В Польщі люди досі дотримуються того упередження, що ця музика – дозволю собі процитувати хороше визначення, яке я колись почув – це інший спосіб згадувати про трагічні події часів Голокосту. Ця музика часто асоціюється з Другою Світовою Війною і концентраційними таборами. На щастя, в інших країнах Європи слово "клезмер" викликає абсолютно інший ряд асоціацій".

Нагороди:

2010 р. – Дві нагороди за участь у Міжнародному фестивалі єврейської музики в Амстердамі (Конкурс, в якому приймали учать 24 колективи з 12 країн світу)

2008 р. – Нагорода за участь в VI Національному фестивалі народної музики в Закопане

2006 р. – I Премія ім. Чеслава Немена за участь у Фестивалі польської народної музики для радіо “New Tradition“

2006 р. – Нагорода за участь в Фестивалі культури на екології в передмісті Юзефова

Медіа

Детальніше в цій категорії: « Varnichkes-Folk Semer Label Reloaded »

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.